Stolno "Roll and Run" 23 April 2016

ZWOLEŃ-TEAM z 4 medalami na Ogólnopolskich zawodach wrotkarstwa szybkiego w Stolnie.

W dniu 23 kwietnia 2016 roku w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we Wrotkarstwie Szybkim. Zawodnicy mieli możliwość wyboru w jakiej dyscyplinie chcą wziąć udział: bieganie, rolki oraz dwubój (rolki + bieganie).

Pierwsze zawody w tym sezonie były doskonałym sprawdzianem umiejętności technicznych zawodników. Jazda w tłumie /kolumnach, pociągach/ na małej powierzchni z dużą prędkością /35-50km/h/ była trudna i wymagająca. Zdarzało się, że faworyci również zaliczali upadki, co wykluczało ich z walki o medale.

Pierwsze zmagania rozpoczęły dzieci w kategorii wiekowej 7-9 lat, w których to III miejsce zajęła Maja Kafarska /ZWOLEŃ-TEAM/.

W kolejnym starcie 10-12 lat również III miejsce wywalczył Artur Janiszewski
natomiast w kategorii wiekowej 13-16 lat Marcel Grzegorczyk zajął I miejsce, a Zosia Kotfasińska III miejsce /ZWOLEŃ-TEAM/.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 110 zawodników z całej Polski na czele z Mistrzem i Vice Mistrzem Polski: Wojciechem Baranem i Bartoszem Chojnackim. Opiekun grupy, a zarazem trener ZWOLEŃ-TEAM Łukasz Flejszer zajął /w U30-39/ IV miejsce /open 13m/ z czasem 0:40:14 tracąc do IIIm 5 sekund, a szesnastolatek Marcel Grzegorczyk /w U20-29/ uplasował się na XVI miejscu z czasem 0:54:03.

A oto wyniki poszczególnych zawodników U.K.S. "ZWOLEŃ-TEAM":
- 7-9 lat: Maja Kafarska 3m, Nina Sochacka 4m
- 10-12 lat: Artur Janiszewski 3m, Lidia Waćkowska 5m, Ada Kafarska 6m, Jagoda Sochacka 8m
- 13-16 lat: Marcel Grzegorczyk 1m, Zosia Kotfasińska 3m, Olivia Kowalczyk 4m, Maja Michalska 6m, Kacper Grzegorczyk 7m, Martyna Śmiałkowska 8m, Karolina Bińkowska 9m
- PÓŁMARATON: U20-29 - Marcel 16m, U30-39 - trener 4m /w open 13m/